“Bismilah”, kjo është thënia e basketbollistit kosovar, Drilon Hajrizi

Kosova u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin 2023.

E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe basketbollisti kosovar, Drilon Hajrizi

Në gjuajtje e tij, nga lëvizja e buzëve siç duket para se të gjuante thoshte fjalën ‘Bismilah’

E siç duket kjo fjalë basketbollistit dhe Kosovës i ‘ndihmoi’ pasi shënoi fitore me rezultat 80-78 .