Vuçiq jep lajmin e madh: Është çështje kohe kur Serbia do...

Është vetëm çështje kohe para se Serbisë do t’i duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, de fakto apo de jure. Kështu është shprehur presidenti i...

Lajmërohet Hashim Thaçi, e injoron krejtësisht kryeministrin Kurti

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka folur pas publikimit të marrëveshjes sekrete mes tij dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Andres Fogh...

Rasti i fajdeve: Dënohen Hashimi dhe Rexhepi

Autoritetet e drejtësisë kanë shpallur fajtorë Rrahim Hashimin dhe Kadri Rexhepin për veprën penale mashtrim. Gjykata Themelore e Prishtinës ka dënuar me 3 vjet e...

Kurti e përfundon konferencën për media me një batutë për Atifete...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur një konferencë për media pas publikimit të një marrëveshje sekrete siç e quajti, të nënshkruar nga ish-kryeministri...

Kurti: Marrëveshjen sekrete Thaçi-Rasmussen mund ta ketë kërkuar Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se marrëveshja sekrete e presidentit Hashim Thaçi me Sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen përbën...

Të gjithë po flasin për të, por ku është tani presidenti...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur...

Hashim Thaci shkeli kushtetutën, drejt shkarkimit

Kryeministri Kurti, në opinionin e tij për nënshkrimin e marrëveshjes sekrete, ku FSK’së i ndalohet hyrja në Veri, thotë se presidenti Hashim Thaçi ka...

Kurti e nxjerr marrëveshjen sekrete të Thaçit që ia ndalon FSK-së...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar sot përmes një shkrese zyrtare se e ka informuar kryeparlamentaren Vjosa Osmani, lidhur me një marrëveshje sekrete...

Këta janë tre personat që dyshohet se janë prekur me koronavirus...

Tre raste të reja po dyshohen me koronavirus në Kosovë. Zëdhënësi i Qendrës Klinike Universitare e Kosovës, Shpend Fazilu ka thënë se dyshohet se të...

Në QKUK dyshohet për raste të reja me koronavirus

Disa raste të reja janë raportuar në QKUK lidhur me dyshimet për koronavirus. Analizat e tyre pritet të publikohen së shpejti. Burimet e Express-it kanë...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
broken clouds
6.6 ° C
7.2 °
5.6 °
57 %
4.1kmh
75 %
Sat
6 °
Sun
9 °
Mon
9 °
Tue
9 °
Wed
11 °