Tragjedia në Gjilan: Si u gjet çelësi i sefit të policisë...

Janë zbuluar detaje të reja për policen Valdete Bllaca, që dyshohet se ekzekutoi me nga dy plumba prindërit dhe dy vëllëzërit – dje në...

Ja çfarë ishte gjetur në çantën e polices në Gjilan, flet...

Riza Shillova, drejtor i Departamentit për Hetime, në Rubikon të KTV-së ka bërë të ditur se në çantën e polices në Gjilan janë gjetur...

Incident në Beograd: Daçiq sulmon komisionarin e BE-së për Zgjerim, e...

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka shkaktuar një incident në Beograd, të enjten.Shefi i diplomacisë serbe e ka sulmuar komisionarin...

Në Serbi nisë gjahu ndaj Anton Qunit, e kemi dënuar për...

Propozimi i Anton Qunit për Ministër të Mbrojtjes në kuadër të Qeverisë Kurti ka nxitur reagime të shumta në mediat serbe. Mediat pro-qeveritare atje kanë...

Parashikuesi gjerman: Lufta e III’të Botërore do të fillojë në Ballkan

Të gjithë kemi dëgjuar për Nostradamusin dhe Baba Vangën, por shumë pak dinë për vizionarin gjerman, Aljoz Irlamajer, i cili njihet si parashikues që...

Kjo është gruaja që e gjuajti me armë hoxhën e Zhabarit

E dyshuara për zhvatje dhe kërcënim të hoxhës është Suzana Tahiri e njohur me nofkën “Shqiponja”. Në kërkesën e prokurorisë për masën e paraburgimit të...

Dje u sulmua verbalisht nga Ivica Daçiq, sot Komisionari për Zgjerim...

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, viziton sot Malin e Zi, për të biseduar me kryeministrin e këtij vendi, Dushko Markoviq. Të enjten,...

“Çartet” Rexhep Qosja, e nxjerr “marrëveshjen” Rugova -Millutinoviq të kohës së...

Në një shkrim të para pak ditëve, Rexhep Qosja e kishte krahashuar ish-presidentin Ibrahim Rugova me shkrimtarin austriak Peter Handke, pasi sipas Qosjes të...

Flet lypsari që u sulmua nga Tomë Gashi: Lypi për idare,...

Fatosi, është një i ri, pjesëtar i një komuniteti pakicë në Kosovë, që gjendja e rëndë sociale e detyron atë të dalë si lypës...

Presidenti e shpalli dëshmor, familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së...

Presidenti Hashim Thaçi, para tre vjetëve e kishte bërë homazhe e kishte shpallur dëshmorë të kombit, veprimtarin e vrarë të LDK-së Haki Imeri. Për ta...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
broken clouds
6.6 ° C
7.2 °
5.6 °
57 %
4.1kmh
75 %
Sat
6 °
Sun
9 °
Mon
9 °
Tue
9 °
Wed
11 °