Momenti i frikshëm, dy anije gjigande përp lasen me njëra-tjetrën

Dy anije janë përp lasur me njëra-tjetrën në një port në Meksikë, duke shkaktuar pa nik te turistët. “Lavdia” po manovronte në port kur u...

Incidentet me avionët e zyrtarëve të lartë gjermanë: Çfarë i ndodhi...

Në Gjermani ndodh herë pas here, që avionët qeveritarë të mos startojnë për shkak të avarive. Së fundmi duhej të udhëtonte me vonesë në...

I tha vajzës së tij “gjeje një shqiptar për t’u martuar”,...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka shfrytëzuar një intervistë në Der Spiegel për ta fyer Albin Kurtin i cili sipas të gjitha gjasave do...

Aksident i rëndë në Han të Elezit: Treni godet një veturë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot(e shtunë) në Han të Elezit, transmeton Gazeta Metro. Aksidenti ka ndodhur si rezultat i goditjes së veturës nga...

Melihate Tërmkolli në mbrojtje të Osmanit: Pse s’reaguat kur Sveçla u...

Kandidatja për deputete nga radhët e LDK’së, Melihate Tërmkolli i ka dalë në mbrojtje nënkryetares së LDK’së, Vjosa Osmanit, pas deklaratave të Agim Veliut,...

Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi...

Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta. Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar kuqezi. Por për disa dasmorë në Shkup, flamuri...

Këtë javë do të bjerë borë deri 1 metër

Temperaturat tani kanë rënë në lartësi dhe dëbora tashmë po bie në 1000 metra. Gjatë ditëve në vijim, megjithatë, do të vazhdojë të ketë...

Petkoviq: Lista Serbe është fëmijë i Thaçit dhe Vuçiqit

Sllavisha Petkoviq nga koalicioni ”Sloboda” ka folur rreth idesë për të formuar koalicionin që ka për qëllim mbrojtjen e komunitetit serb në Kosovë ndryshe...

Armë dhe municion u gjet gjatë aksionit në veri, në kërkim...

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës ka zbarkuar në pjesën veriore të Mitrovicës me ç’rast ka arrestuar dy...

Çka fshihet pas lidhjes së ngushtë Erdogan- Vuçiq

Turqia është një partner strategjik dhe anëtare e NATO-s, por që tregon interes të madh edhe për Serbinë. Po çfarë fshihet pas këtij interesimi? Vizitat...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
clear sky
7.9 ° C
8.3 °
7.2 °
61 %
9.3kmh
0 %
Sat
8 °
Sun
8 °
Mon
8 °
Tue
9 °
Wed
12 °