“Sot vëllai im iu bashkua Ilirit e Adrianit. U prehtë në...

Osman Kelmendi ka reaguar pasi që vëllai i tij, ish-ushtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi u gjet i vrarë në orët e para të mëngjesit. “Sot...

I riu shqiptar, ndez cigaren me 50 euro

“Djemtë e pasur” në Shqipëri nuk shqetësohen aspak për paratë, madje edhe i shpërdorojnë ato. Faqja në Instagram “Rich Kids Albania” ka publikuar së...

Kolona në magjistralen Prishtinë-Pejë

Reshjet e borës kanë bërë që automjetet të kenë probleme për qarkullim, duke shkaktuar kështu kolona të gjata. Një rast i tillë ka ndodhur edhe...

Gjendet pa shenja jete në një pyll personi i zhdukur në...

Eshtë gjetur pa shenja jetë një person që ishte raportuar si i humbur në Deçan. Dje është raportuar se një person humbi pa lënë gjurmë...

Thaçi i përgjigjet Kurtit: Shqetësim është paranoja për NATO’n dhe jo...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha pas takimit me Sekretarin e Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, në Departamentin e Shtetit se politika kosovare, partitë politike...

Reagon Ibrahim Kelmendi për vrasjen e vëllait: Festoni rugovistë

Ibrahim Kelmendi, ish-anëtari i Lëvizjes Popullore të Kosovës, ka reaguar pas vrasjes së vëllait të tij, Qerim Kelmendi. Në orët e para të mëngjesit...

Befason moti, fillojnë reshjet e borës

Ashtu siç kishte paralajmëruar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend kanë filluar reshjet e borës. Brenda pak minutash, kryeqyteti ka nisur të mbulohet nga bora....

Kush është Qerim Kelmendi: Ish-ushtari i UÇK’së që fillimisht u ekzekutua...

Qerim Kelmendi është gjendur i vrarë në fshatin Zahaq të Pejës, ai po dyshohet se fillimisht është ekzekutuar e pastaj ju është djegur vetura...

Gjykata speciale fton njërin nga figurat më të rëndësishme të LPK-së...

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka njoftuar se Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit ka ftuar avokatin Gafurr Elshani. Gafurr Elshani ishte pjesëmarrës...

Vrasje në Pejë: Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, u gjet i djegur në veturën e tij në fshatin Zahaq të Komunës së Pejës, gjatë...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
broken clouds
6.6 ° C
7.2 °
5.6 °
57 %
4.1kmh
75 %
Sat
6 °
Sun
9 °
Mon
9 °
Tue
9 °
Wed
11 °