Daçiq i shpall armiqtë më të medhenj të Serbisë Bill Clintonin...

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se serbët nuk do të kenë kurrë armiq më të mëdhenj se ish-Presidenti Amerikan, Bill Clinton...

Ligji për paga fillon nga dhjetori, Bedri Hamza tregon kujt i...

Ligji për Pagat, i cili është miratuar më 2 shkurt në Kuvendin e Kosovës ende nuk ka hyrë në fuqi. Zbatimi i tij pritet...

Djali që jeton jashtë vendit nuk kujdeset për prindërit, kanë mbetur...

Hysen dhe Zylfije Ibra jetojnë në kushte të vështira financiare në një dhomë në shtëpinë e djalit të tyre të vetëm i cili jeton...

Ja në cilat raste kosovarët mund të fitojnë shtetësinë e Shqipërisë

Projektligji i ri “Për Shtetësinë” i miratuar në mbledhjen e Këshillit të Ministrave më 31 korrik, pritet së shpejti t’i dorëzohet Parlamentit të Shqipërisë....

21 vjet nga rënia e Abejës, Kadri Veseli bën një premtim...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar sot në 21 vjetorin e rënies së tyre, dëshmorët Bekim Berisha-Abeja, Xheladin Kurtaj, Agim Bajrami,...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
broken clouds
6.6 ° C
7.2 °
5.6 °
57 %
4.1kmh
75 %
Sat
6 °
Sun
9 °
Mon
9 °
Tue
9 °
Wed
11 °