SPORT

Kosova shënon edhe një fitore, shumë afër kualifikimit

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë parakualifikuese për Kupën e Botës 2023, transmeton Gazeta Metro. Pas fitores ndaj Islandës, Kosova...

Ja kur do të fillojë meçi mes Furyt dhe Wilderit

Dueli i shumëpritur e boksit ndërmjet Tyson Furyt dhe Deontay Wilderit do të zhvillohet mëngjesin e së dielës me orën tonë lokale. Meçi do të...

Djaloshi që ra pre e bullizmit, u ftua në një ndeshje në Australi

Quaden Bayles , djaloshi që ishte pre e bullizmit në shkollë, historia e të cilit u bë virale këtë javë, kishte kohën e jetës...

Ec e ndale këtë djalë – ERLING HALAND i shënon edhe Werderit

Është shënuar edhe goli i dytë në përballjen ndërmjet Werderit dhe Dortmundit. Golin e dytë në këtë sfidë për Dortmundin e ka shënuar Erling Haaland...

Mediat serbe vazhdojnë ta terrorizojnë të riun serb që do të luajë për Kosovën

Vendimi i të riut nga Graçanica, Ilija Iviq, për t’iu bashkuar kombëtares së Kosovës, ka nxitur reagime të shumta në Serbi. Mediat atje për dy...

SKANDALOZE: Komuna e Graçanicës ia largon prindërit nga puna futbollistit serb që i tha ‘PO’ Kosovës

Vendimi për të luajtur për Kosovën i ka kushtuar shumë të riut serb nga Komuna e Graqanicës, Ilija Iviq. Pikërisht Komuna e Graçanicës i ka...

Klopp i përgjigjet djaloshit që i kërkoi të mos e fitonte titullin

Një tifoz i ri i Manchester United që bëri një përpjekje për të ndaluar Liverpoolin duke fituar titullin, ka mbetur i tronditur pasi Jurgen...

Lajmi i fundit, vdes ish-futbollisti i Kosovës

Ish-futbollisti i njohur mitrovicas Gëzim Kaçaniku ka ndërruar jetë. Këtë lajm e ka bërë të ditur klubi Trepça ’89, përmes një telegram ngushëllimi. Presidenti i...

“Bismilah”, kjo është thënia e basketbollistit kosovar, Drilon Hajrizi

Kosova u tregua fantastike në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të ndeshjes së parë parakualifikuese për Botërorin 2023. E në këtë ndeshje fantastik ishte edhe...

A do të jetë Milot Rashica blerja e radhës e madhe nga Jurgen Klopp?

Emri i Milot Rashicës ditëve të fundit është lidhur me një kalim te Liverpooli Ylli nga Vushtrria po kalon një sezon të madh personal, ani...

Postimet e fundit

Çika e artë e Kosovës nesër nderohet në mënyrën më të mirë të mundshme pas sukseseve në xhudo

Nesër në ora 11:00 në parkun e qytetit tek shtëpia e Kulturës në Pejë bëhet përurimi i shtatorës së Kampionës Olimpike, Majlinda Kelmendi. Në këtë...

Futbollisti italian infektohet me koronavirus

Një futbollist i ekipit Pianese në Serie C – nivelin e tretë të futbollit italian – është infektuar me koronavirus natën e së mërkurës...

Ia përjashtuan nga puna të dy prindërit: Futbollisti serb që pranoi të luaj për Kosovën flet për mediat e huaja

Lojtari serb i futbollit, prindërit e të cilit u pushuan nga puna pasi ai ra dakord të luante për ekipin e Kosovës nën moshën...

Vedat Muriqi e pêrjeton tmerrin, shikojeni çka i bëjnë autobusit ku ishte ai

Tifozët e zemëruar të Fenerbahçes kanë sulmuar me gurë, vezë e shishe autobusin e skuadrës, ka raportuar “Millyet” të dielën,. Tifozët kanë kërkuar dorëheqjen e...

Kosova shënon edhe një fitore, shumë afër kualifikimit

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë parakualifikuese për Kupën e Botës 2023, transmeton Gazeta Metro. Pas fitores ndaj Islandës, Kosova...

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download huawei firmware
Download WordPress Themes