Pasi Albin Kurti e hoqi taksën, vjen reagimi i ashpër i Ramush Haradinajt

    Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër pas vendimit të Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.Ish- kryeminiatri e ka quajtut mashtrues Albin Kurtin, raporton Gazeta Blic.“Albin Mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia.”, ka shkruar ai.

    Reagimi i plotë:

    Sonte Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë. Ky është fillimi i kthimit të Serbisë dhe Rusisë në Kosovë. Albin Mashtruesi nga sot je përgjegjës për ripushtimin ekonomik të Kosovës nga Serbia.

    Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj!

    RH