Shifra alarmante: 29 mijë nxënës më pak, ikën jashtë Kosovës

Nëse vazhdon trendi i tkurrjes së popullsisë, Kosova në dekadat e ardhshme do të mbesë me numër të vogël të nxënësve dhe mund të...

Donika Kadaj e quan “zogzë” Albin Kurtin

Pas heqjes të taksës së pjesërishme nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kanë reaguar politikan e liderë të ndryshëm të partive të caktuara. Një prej...

Siguron Kurti: SHBA-ja është e pazëvendësueshme, me Grenell kam komunikim të...

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleat i pazëvendësueshëm i shtetit të Kosovës. Në një konferencë për...

Pasi Albin Kurti e hoqi taksën, vjen reagimi i ashpër i...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër pas vendimit të Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.Ish- kryeminiatri e ka quajtut...

Kurti i jep afat BE-së: Na ofroni liberalizimin para Samitit të...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në konferencë për media i ka dhënë afat BE-së për liberalizimin e vizave. “Ta vlerësoj lartë heqjen e taksës dhe...

Kryeministri e heq pjesërisht dhe me kushte taksën ndaj mallrave serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një konferencë për media, ka njoftuar se Qeveria e Kosovës ka vendosur ta heqë taksën. Kurti ka vendosur ta...

U binden amerikanëve, PDK kërkon të hiqet taksa pa vendosur reciprocitet

Lideri i PDK’së, Kadri Veseli, kishte marrë një kundërpërgjigje të ashpër nga emisari i Trump për dialogun, Richard Grenell, meqenëse i kishte kërkuar Albin...

Kurti: NATO është e pazëvendësueshme, publikuam një letër që po mbahej...

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me Komandantin e KFOR-it Michele Risi, ka komentuar sërish letërkëmbimin që ish-Kryeministri Thaçi kishte bërë në prill 2013 me...

Haki Abazi: Kurti në konferencë do të flas për çështje të...

Sot në orën 18:00 kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet të mbajë konferenë të jashtëzakonshme, shkruan GazetaBlic.Detajet e konferencës, ende nuk dihen, ndonëse burime...

Albin Kurti mban konferencë të jashtëzakonshme, flet për taskën dhe qëndrimin...

Sot në orën 18:00 kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet të mbajë konferenë të jashtëzakonshme. Kujtojmë se sot është paraparë të mbahej edhe mbledhja e...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
18.9 °
56 %
3.1kmh
0 %
Mon
37 °
Tue
36 °
Wed
36 °
Thu
32 °
Fri
27 °