Sipas Baba Vanga viti 2020 do të jetë i tmerrshëm: Kjo do ta pret Trumpin dhe Putinin

Baba Vanga ka vdekur në vitin 1996 në moshën 85-vjeçare, duke lënë pas profeci, që ndjekësit e saj më të devotshëm i besojnë dhe më e keqja, sipas këtyre profecive nuk ka ardhur ende, duke u bazuar në parashikimet të saj, viti që do të jetë shumë interesant dhe me shumë ndodhi, transmeton Gazeta Metro.

Baba Vanga pretendon në profecitë e saja që ka lënë pas, se Pakistani, Kina, Japonia dhe Alaska do të goditen nga një rritje e madhe e uji në vitin 2020.

Gjithashtu një tërmet me 7.5 shkallë të rihterit do të godasë Azinë vitin e ardhshëm, prandaj priten shumë viktima në njerëz thotë kjo profeci.
Sipas gjyshes Vanga, fati i popullit britanik përfundimisht mund të dihej në vitet e ardhshme. Në mënyrë të veçantë, pas Brexitit.

Me largimin e Britanisë së Madhe nga BE’ja në vitin 2020, Bashkimi Evropian do të goditet nga një krizë ekonomike. Nëse parashikimet e gjyshes Vanga janë të drejta, Presidenti rus Vladimir Putin do të jetë në rrezik që të vdesë.

Përkatësisht, dikush do të përpiqet ta vrasë atë në vitin 2020 dhe tradhtia do të jetë edhe më e madhe, ai do të jetë personin që është pjesë e sigurisë së tij, shkruan WeMystic.

Sidoqoftë, duket se jo vetëm Putini do të ketë probleme. Presidenti amerikan Donald Trump, siç parashikon baba Vanga, ai mund të sëmuret seriozisht.

Ai do të vuajë nga tringëllimë në veshët, dhe mund të ketë humbje të dëgjimit.
Baba Vanga lindi në 1911, në Maqedoninë Veriore. Ajo humbi shikimin si fëmijë, megjithatë, me sa duket kjo ndodhi i dolli asaj parashikonte të ardhmen.

Ndërsa shumë mendojnë se parashikimet e saj janë marrëzi, fansat e saj thonë se ajo parashikoi ardhjen në pushtet të disa prej liderëve më të fuqishëm në botë, si Vladimir Putin dhe Donald Trump, por edhe fatkeqësitë natyrore që shënuan shekujt 20 dhe 21.

Sipas ekspertëve, 68% e profecive të saj janë përmbushur, ose më pak se 85%.