VEDATTT MURIQIII | çfarë goli – ky djalë është plotë klas

Vjen goli i dytë në takimin ndërmjet Fenerbaces dhe Basaksehir, duel ky në kuadër të xhiros së 19’të në Sueprligën turke.

Golin e dytë për Fenerin e ka shënuar, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi në minutën e 86’të të takimit, shkruan Reporteri.net.

Goli erdhi pas një krosimi nga Rodrigues, ku Muriqi si gjithmonë u gjetë në vendin e duhur për të shënuar golin e dytë për skuadrën e tij.